Strategiczne

Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ?

oceny
wasza 4,5
cena: 154,90 zł
Brak towaru

Asymetryczna gra strategiczna o wojnie z terroryzmem, oparta o mechanike znaną z Zimnej Wojny.

Kiedy w 1991 upadł Związek Radziecki wielu wieszczyło „koniec historii”. Stany Zjednoczone pozostały na scenie jako jedyne mocarstwo , którego potędze nikt nie mógł zagrozić. Ta iluzja prysła 11 września 2001 roku, kiedy dwa porwane przez islamskich terrorystów samoloty wbiły się w bliźniacze wieże World Trade Center – jednego z symboli kapitalizmu i potęgi USA – zabijając niemal 3 tysiące osób i zawalając oba budynki. W szoku po tym zamachu narodził się nowy, niespotykany dotąd typ konfliktu: wojna z terroryzmem.

Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? to gra taktyczna wykorzystująca mechanikę wprowadzoną w grze Zimna Wojna 1945 – 1989 w zupełnie nowy, oryginalny sposób. Tym razem zamiast dwóch równorzędnych mocarstwa walczących o wpływy, dostajemy jedno supermocarstwo rzucone przeciwko ciężkiej do wykrycia siatce dżihadystów. Zadaniem graczy jest ustabilizowanie (lub zdestabilizowanie) rządów w krajach arabskich. Stany Zjednoczone mogą poświęcić dużo więcej zasobów na służące temu działania, przez co ich ruchy są dużo skuteczniejsze. Nie mogą jednak robić wszystkiego co by chciały, gdyż porozumienia międzynarodowe wiążą im ręce w niektórych sprawach. Z kolei terroryści mogą podejmować dowolne akcje, jednakże ich wynik nie jest z góry przesądzony (zależy od rzutu kością).

W grze Labirynt: Wojna z terroryzmem można zwyciężyć na kilka różnych sposobów. USA wygrywa jeśli zdoła wprowadzi c korzystne dla nich rządy w odpowiednio dużej liczbie państw arabskich, lub wytropi wszystkie komórki terrorystyczne. Dżihadyści wygrywają kiedy wprowadzą rządy fundamentalne w odpowiednio dużej liczbie państw, obniżą prestiż USA na arenie międzynarodowej lub zdołają przeprowadzić zamach z użyciem broni masowego rażenia.

W Labirynt: Wojnę z terroryzmem 2001 – ? można zagrać również w wariancie 1 osobowym. Gracz odgrywa wtedy rolę Stanów Zjednoczonych i stara sobie poradzić z zagrożeniem terrorystycznym.

Newsletter

Szybki kontakt
  • Michał od 11:00 do 19:00
  • e-mail:michal.marchwinski@grajfer.pl
  • telefon:697 702 870
  • Mateuszod 11:00 do 19:00
  • e-mail:mateusz.pejas@grajfer.pl
This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.